Skin Cycling!

02.05.2023

Kas oled kuulnud terminist „skin-cycling“? See on TikToki trendikas ilurutiin, mis kogub populaarsust ja millest kõik praegu räägivad. Selle nahahooldusrutiini on ka nahahoolduse eksperdid heaks kiitnud.

 Aga mis see täpsemalt siis on?

Kontseptsioon on väga lihtne: inimene saab oma öisest nahahooldusrutiinist rohkem kasu, kui see on strateegiliselt üles ehitatud, kuidas ja millal kindlaid tooteid kasutada.

Selle meetodi on välja töötanud Ameerika dermatoloog Dr. Whitney Bowe, kes soovis luua lihtsa ja tõhusa nahahooldusrutiini. Sellise rutiini mõte on tasakaalustada nahka ja vältida nahabarjääri kahjustamist liiga paljude toimeainetega ülekoormamise tõttu. Järgides tsüklilist rutiini, on võimalik saada oma toodetest kogu kasu kätte, tekitamata seejuures täiesti välditavaid probleeme, nagu punetus ja ärritus.

Esimesel õhtul kasuta eelnevalt puhastatud näol koorivat hooldust, et nahka puhastada ja nahka ette valmistada. Teisel õhtul kanna naha tekstuuri silumiseks ja sära saamiseks retinoolipõhist hooldust. Kolmandal ja neljandal õhtul aidatakse nahal taastuda niisutajaga. Järgmistel õhtutel jätkatakse seda rütmi, koorimine, retinool, niisutus ja nii edasi…

 

  • Meigieemaldus, rutiini võtmeetapp!

Igal õhtul teostatav meigieemaldus, olenemata hilisemast hooldusest, eemaldab mustuse ja saasteosakesed, mis võivad nahka lämmatada. Seetõttu tuleb seda teha isegi siis, kui te ei kanna meiki. 

Ideaalne tekstuur? Meigieemaldusõli või -palsam, mille õline faas aitab õrnalt eemaldada kõik ebapuhtused ja mis muutub veega kokkupuutel piimaks, jättes naha elastseks ja mõnusaks, soovitame Flowers Cleansing Balm puhastuspalsamit. Masseerige seda sõrmeotstega ringjate liigutustega näole ja dekolteepiirkonnale. Emulgeerige, seejärel loputage. Lõpetuseks kandke peale toitev öökreem.

  • Koorimine, sileda naha saladus!

Ühel õhtul neljast jätkake koorimisega, mis eemaldab surnud rakud. Samuti optimeerib see järgnevalt kasutatavate toimeainete läbitungimist. 

Selleks on kaks võimalikku võimalust: mehaaniline koorimine, nagu Seeds and Flowers Exfoliant, mille kobediatomiitmulla mikroosakesed vabastavad surnud rakud ja soodustavad mikrotsirkulatsiooni. Masseerge õrnalt, ringjate liigutustega, sõrmeotstega niiskele nahale. 

Ensümaatiline koorimine nagu Phyto-Peeling Gel Mask, terakestevaba alternatiiv AHA baasil. Kantakse õhukese kihina kuivale nahale ja jäetakse mõjuma vaid 3 minutiks. See on aeg, mis kulub surnud rakkude lahustamiseks. Seejärel pole vaja teha muud, kui loputada. Mehaaniline või keemiline koorimine annab nahale siledama välimuse ja aitab taastada selle sära.

  • Retinool, sära meister!

Päev pärast koorimist ja alati ühel õhtul neljast, kasutage retinooli, toimeaine, mis on tuntud oma võime poolest siluda kortse, peeneid jooni ja taaselustada jume sära. Samuti aitab see võidelda pruunide laikude ilmnemise vastu. Cinq Mondes valikust eelistame retinoiditaolist kompleksi Precious Radiance Elixir, mida nahk paremini talub ja millel pole kõrvaltoimeid. Kandke see ideaalselt puhastatud nahale ja seejärel niisutage kreemiga .

  • Niisutamine, pehme naha efekti saavutamiseks!

Naha taastumiseks on oluline tagada sellele korralik annus niisutust. Kahe päeva jooksul pärast retinooli või retinoiditaolise ravi kasutamist jäetakse nahk seetõttu puhkama. Taastamiseks sobib Infinity Cream, mis põhineb taimsel hüaluroonhappel, uvaksiinil ja kameeliaõlil. Või Precious Night Cream, mis ühendab endas hüaluroonhappe, peptiidid ja Chronodyn®, mis niisutab, stimuleerib kollageeni tootmist ja rakkude taastumist. Seda saab kombineerida õliga, et suurendada niisutust.

Tsüklilise nahahoodluse eelised:

See minimalistlik nahahooldusrutiin sobib peaaegu kõikidele nahatüüpidele ja parandab nende välimust rekordajaga. See on ideaalne tehnika naha sära taastamiseks, aga ka ebatasasuste vähendamiseks. Vistrikud ja ebakorrapärasused kaovad. 

„Skin cycling” on ka võti noorema naha näitamiseks ja vananemisilmingute vastu võitlemiseks. Kortsud, peened jooned, pruunid laigud tuhmuvad.  See vähendab nahale rakendatava hoolduse hulka ja lihtsustab selle rutiini.

Päeva jooksul järgite oma tavapärast rituaali, mis on suunatud teie probleemidele: kortsud, tugevuse kaotus, ebatäiuslikkus...

Järgige seda protokolli vähemalt ühe kuu, rakkude uuenemise ajal.